A várandóság idején végzett masszázs lehetőséget ad a tökéletes ellazulásra,testi-lelki felfrissülésre babának,anyukának

A gyermekvárás egy nő életének egyik legizgalmasabb, ugyanakkor legnagyobb figyelmet igénylő időszaka. Ezt az időszakot azonban megnehezítheti a súlytöbblet, a súlypontváltozás okozta  fájdalom, valamint a vizesedés.

Fontos, hogy ebben a különleges időszakban tudatosan alakítsd át a mindennapjaidat, hogy legyen időd önmagadra és a babára egyaránt.
Egy remek baba-mama program, amely mindkettőtök javát szolgálja.
Nem kell tűrni a hát- vagy csípőfájdalmat,az elnehezedett, vizes lábak sem kell, hogy megkeserítsék a napjaidat. Az igényeidnek megfelelően illóolajos vagy hipoallergén krémmel masszírozlak. Természetesen a hasadat és az arcodat nem érintem.

A masszázs nemcsak a lelkednek tesz jót, hanem a testi felfrissülést is biztosít: fellazítja a feszes, görcsös izmokat, és enyhíti a fájdalmakat.

Olajos masszázs:

A várandósság 12. hetétől egészen a 28-30. hétig a kismama masszázs biztonságosan végezhető, oldalfekvő vagy ülő helyzetben. A megfelelő körültekintéssel és szakértelemmel végzett várandósmasszázsnak számos jótékony hatása lehet mind az anyára, mind pedig a babára nézve, amit kutatások is megerősítenek. Egy 2014-es tanulmány szerint már heti 20 perc kismama masszázs is segíthet csökkenteni a láb- és hátfájást, egy 2010-es kutatás pedig arra mutatott rá, hogy napi 20 perc lábszár masszázs javíthat a terhesség alatti boka- és lábdagadáson.

Ha kevés az időd, választhatsz egy 30 perces hátmasszázst is.
A masszázs előnyei a várandósság alatt:
– Segít pihenni, enyhíti a fáradtságérzetet. – Csillapítja a fájdalmat. – Növeli az izmok rugalmasságát. – Oldja az izomgörcsöket, és lazítja a fájdalmas izomcsomókat. – Enyhíti a stresszt a test súlypontjain (ízületek, a hát középső része, a gerinc ágyéki szakasza, csípő). – Csökkenti a kóros folyadék-visszatartást, segít kiüríteni az ödémákat.
A masszázs mindemellett hozzájárul a testi-lelki ellazuláshoz, javíthatja az alvás minőségét, valamint erősítheti az anya és a baba közötti kötődést is. Enyhítheti a szorongást, a depresszió tüneteit, és csökkentheti a szülés során fellépő komplikációk, illetve a szülés utáni depresszió kialakulásának kockázatát.


Ringató masszázs:

A kezelés kismamák számára is jótékony hatású, hiszen serkenti a nyirokkeringést, enyhíti az ödémásodást, csökkenti a fáradtságot és fájdalmat. A nyugalom és harmónia, amit az anya megtapasztal, közvetetten a magzatra is pozitívan hat, elősegítve a baba jóllétét.

A kisbabák számára a ringató mozdulatok megnyugtatóak és lazító hatásúak, segítve őket a harmonikus fejlődésben. Ez a kezelés mélyebb, szeretetteljesebb kapcsolódást tesz lehetővé a baba és a mama között.